Polski English Gmina Zabrodzie Herb i FlagaWycieczka do Warszawy

      Dnia 17.03.2014r. odbyła się wycieczka autokarowa do Warszawy. W wycieczce wzięło udział 45 dzieci z klas 0-II z Publicznej Szkoły Podstawowej im. C. K. Norwida w Dębinkach. Głównym celem wyjazdu był spektakl w Teatrze Syrena pt. ,,Kot w butach". Jest to współczesna bajka, wykorzystująca klasyczny motyw. Przedstawienie było opowieścią o przyjaźni i pielęgnowaniu marzeń. Trzej bracia dzielą majątek po śmierci ojca młynarza. Najstarszy dostaje młyn, Średni - osła, a Młody… kota. Niezrażony niesprawiedliwym podziałem wyrusza w świat. Ale jak to w bajkach bywa, kot wcale nie jest zwykłym kotem, a po otrzymaniu butów od nowego pana postanawia odmienić jego los i pomóc w spełnieniu najskrytszych marzeń. Kiedy chłopak zapragnie poślubić królewnę, Kot pomoże mu osiągnąć cel.
Już pierwsze chwile po wejściu do teatru wzbudziły emocje. Wśród sześciolatków ogromne wrażenie wywołało wnętrze teatru, widownia no i oczywiście scena-to była ich pierwsza wizyta w teatrze.
Przedstawienie było piękne, widać było, że zafascynowało dzieci. Na pewno dla małych widzów atrakcyjna była gra świateł, czy nagle zmieniające się sceny i dekoracje. Największe emocje wywołała przede wszystkim muzyka i piosenki, które rzeczywiście były piękne i wzruszające. Wyjazd do teatru wzbudził wiele pozytywnych emocji w dzieciach o czym świadczyły uśmiechy i komentarze po zakończonym przedstawieniu. Po około dwu godzinnym pobycie w teatrze wyruszyliśmy do sali zabaw dla dzieci ,,Kolorado". Celem pobytu było rozwijanie i doskonalenie sprawności ruchowej, zręczności oraz orientacji w przestrzeni a także integracja dzieci. Przed wejściem na salę uczniowie zostali zapoznani z zasadami zachowania się podczas pobytu w centrum zabaw i przestrzegania ich, aby zapewnić sobie i innym bezpieczeństwo. Następnie czym prędzej udali się do szatni, gdzie po zdjęciu wierzchniej odzieży i obuwia ruszyli do zabawy. Niezwykłą frajdą okazała się ogromna konstrukcja składająca się z labiryntu rur, przejść, zjeżdżalni i basenów z piłeczkami. Wysoka zjeżdżalnia znajdowała się na samym szczycie konstrukcji i nie brakowało dzielnych i odważnych, aby ją pokonać. Dzieciaki z wielką chęcią znajdowały sobie zajęcie korzystając także z mini pojazdów, armatek na piłeczki, elektronicznych samochodów, koników oraz maczug i automatów. Każdy, kto poczuł zmęczenie mógł skorzystać z zacisznego kącika, w którym można było odpocząć.
Pobyt bardzo szybko dobiegł końca i nadszedł czas pożegnania się z tym magicznym miejscem. W drodze powrotnej wstąpiliśmy do Mc Donalds na mały poczęstunek z niespodzianką.
Podczas drogi powrotnej na każdej twarzy nie było widać zmęczenia, a uśmiechy i przeżycia towarzyszyły dzieciom przez następne dni…


© 2005 - 2015 Urząd Gminy w Zabrodziu